23 Май

Дні солідарності з “кримськими заручниками”: 26 травня – 4 червня

“Кримська четвірка”: два роки в російських тюрмах.

Висловіть солідарність із “кримськими заручниками”, взявши участь у днях солідарних дій!

Проведіть акцію солідарності у своєму місті з 26 травня по 4 червня!

free_the_Crimean

Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Геннадій Афанасьєв та Олексій Чирній вже два роки перебувають у російській неволі за сфабрикованою справою про “тероризм”. Ми вважаємо за необхідне висловити солідарність з людьми, яких піддано переслідуванням за проукраїнські погляди, громадянську позицію та прагнення до свободи в окупованому Росією Криму.

Громадян України Геннадія Афанасьєва, Олександра Кольченка, Олега Сенцова та Олексія Чирнія було затримано Федеральною службою безпеки РФ у травні 2014 року в Симферополі. Їх звинуватили у підпалі дверей до офісу “Русской общины Крыма” та вікон офісу партії “Единая Россия” – всупереч звичайній російській практиці, ці дії слідство кваліфікувало як “тероризм”. Також затриманих звинуватили у підготовці до підриву пам’ятника Леніну та меморіала “Вічний вогонь” у Симферополі.

23 травня 2014 року їх було незаконно вивезено з окупованої території Криму до Мосвки для проведення подальшого розслідування та участі у судовому процесі. До затриманих не допускали українських дипломатів, оскільки російська сторона заявила, що вважає кримчан (крім О. Чирнія) громадянами Росії. Також затримані заявили про застосування до них катувань. Натепер, російське “правосуддя” присудило Олегові Сенцову 20 років позбавлення волі у виправній колонії суворого режиму, Олександра Кольченка – до 10 років суворого режиму, Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія – до 7 років суворого режиму. Зараз Олег Сенцов відбуває покарання у Якутії, Олександр Кольченко – у Челябинській області, Олексій Чирній – у Магаданській області, Геннадія Афанасьєва з нез’ясованих причин переведено з колонії Республіки Комі до московського СІЗО Лефортово “для проведення слідчих дій”.

З 26 травня по 4 червня ми закликаємо усіх небайдужих приєднатися до кампанії солідарності з Олегом Сенцовим, Олександром Кольченком, Геннадієм Афанасьєвим та Олексієм Чирнієм.

Взяти участь можна будь-яким способом: проведіть лекцію, дискусію, кінопоказ, благодійний аукціон, виставку, концерт, майстер-клас, граффіті-рейд, мітинг, флешмоб чи будь-який інший захід, який нагадав би іншим про справу “кримської четвірки”. Зберіть гроші на підтримку політв’язнів та членів їх родин, підпишіть і відправте листи та поштівки для “кримських заручників” Кремля, зніміть відеозвернення. Зробіть фотографії свого заходу, аби ми передали їх Олегу Сенцову, Олександру Кольченку, Геннадію Афанасьєву, Олексію Чирнію чи їх адвокатам.

Кампанію ініціювали:

“Комітет солідарності” (група підтримки “кримських заручників”)

Євромайдан SOS в рамках кампанії LetMyPeopleGo

Центр Громадянських Свобод

Проект “Без кордонів” (“Центр Соціальна Дія”)

Контакти:

Юлія Архіпова arkhipova.j@gmail.com, +38 093 367 6906, https://www.facebook.com/arkhipova.j

Максим Буткевич butkevych@noborders.org.ua, +380 50 3348780

Стежити за оновленнями можна тут:

 • хэштеги #FreeCrimeanFour #LetMyPeopleGo

“Комитет солидарности”

Кампанія LetMyPeopleGo

 Візуальні і текстові матеріали:

 • Промова Сєнцова на суді: відео, текст, відео і текст англійською
 • Промова Кольченко на суді: відео
 • Сєнцов і Кольченко слухають вирок та співають гімн України: повна версіякоротка версія
 • Кольченко в колонії: відео 
 • Сєнцов на этапі в Челябінську: відео
 • Діячи культури різних країн на підтримку Сєнцова (английська, російська, інші мови): відео 
 • Стилізовані портрети кримської четвірки: фото
 • Фото Генадія Афанасьєва: фото
 • Геннадій Афанасьєв про відмову від російського громадянства: відео
 • Озвучені листи “кримських заручників”: відео
admin Опубликовано в рубрике Без рубрики